Діти навчаються у школі 11 років, по 6 годин щодня. Це - значна частина їхнього життя. Цей час має формувати та розвивати, а не травмувати їхнє ментальне здоров’я. Чому ж навчання часто приносить нашим дітям більше негативу, ніж користі? Причини такого впливу прості:
1.
Неможливість приділити індивідуальну увагу кожному учню. У класах багато дітей, шкільна програма навантажена, тому вчителю дуже складно давати достатньо уваги усім, хто її потребує. А отже дитина не відчуває, що враховано її особливості.
2.
Невідповідність навчальної програми. На жаль, шкільна програма не адаптована до викликів українського сьогодення. До того ж вона не сприяє розвитку сильних сторін та унікальних навичок дитини, а тому учні швидко втрачають інтерес до навчання. Всіх вчать однаково, не підлаштовуючи начання під потреби дитини.
3.
Булінг. На жаль, це поширене явище у підліткових колективах, яке завдає значних травм несформованій психіці учнів. Крім того, самі школи не завжди пропрацьовують ситуації з булінгом, а частіше стараються “зам’яти” випадки, щоб це не шкодило репутації.
Це не весь список труднощів, з якими щодня стикаються діти. Ще є складні обставини, в яких живе Україна: відключення світла, повітряні тривоги, необхідність спускатися у сховище, і, як наслідок, неповноцінний сон та перерви в навчанні.
Що ж робити? Як допомогти дитині в сучасних умовах відновлюватися та ефективно справлятися з навчанням?
Ми підготували для батьків
5 порад від психолога JAMM school - школи, яка входить до списку ТОП-3 найкращих онлайн-шкіл України. 1.
Стосунки з дитиною важливіші за оцінку. Навчання колись закінчиться, а ваше спілкування - ні. Якщо комунікація з дитиною звелася до питань про школу та оцінки з математики - додайте більше життя до вашого спілкування. Проводьте вільний час з дитиною, подивіться разом фільм, погуляйте, поцікавтеся, що для неї важливо? Спробуйте поробити щось разом. Ви по-новому відкриєте для себе своє чадо та помітите покращення у ваших стосунках.
2.
Завжди на стороні дитини. Якщо хтось починає “вичитувати” вашу дитину - не робіть цього ж, особливо в присутності дитини. Адже в таких моментах вона почуває себе одинокою та нікому непотрібною. Її самооцінка страждає від того, що батьки не підтримують її. Навіть якщо ваша дитина зробила помилку - це не страшно. Подякуйте людині, яка вам розповіла про це, скажіть: “Я вас почула. Ми розберемось”. А потім наодинці з дитиною обговоріть цю ситуацію та екологічно виправте її. Нехай дитина розуміє, що може завжди розраховувати на вашу підтримку.
3.
Вірте у своїх дітей. Не соромтеся говорити, що вони у вас найкращі, найрозумніші, найталановитіші. У них є всі можливості досягти всього, що вони захочуть. Їм тільки потрібна ваша підтримка та віра в них. Адже батьки найбільше та найперше впливають на формування самооцінки дитини.
4.
Сформуйте здорове оточення дитини. Не секрет, що абсолютна більшість учнів готові «потерпіти» навчання, якщо їм подобається шкільний колектив. А тому при виборі школи варто орієнтуватися на оточення, учителів та активності соціалізації, які відбуваються. Бо все це формує особистість дитини.
5.
Допоможіть дитині ставити та досягати цілі. Постановка конкретних цілей та їхнє досягнення закладає в дитині міцний фундамент вирішення будь-яких життєвих проблем.
Ці пункти майстерно інтегровані до шкільної програми
JAMM school. Навчання в цій онлайн-школі основане на Гарвардській методиці множинних інтелектів, яка цінує та враховує індивідуальність кожного учня. Завдяки такому підходу діти вмотивовані вчитися. А шкільна програма підлаштована так, що діти навчаються в комфортному для них ритмі та за персональним графіком. Школа дає не тільки ґрунтовні академічні знання, а й багато працює, щоб дитина всебічно розвивалася та була підготовлена до життєвих викликів. Найкраще це досягається завдяки програмі особистого наставництва та
заходам соціалізації.
Ми не можемо змінити реальність. Але можемо навчитися якісно жити в ній та допомогти своїм дітям зберігати ментальне здоров'я в умовах сьогодення.